Mazulīši ir klāt..

Nu re, lielais gaidīšanas laiks beidzot ir galā, Ziemassvētku naktī mēs sagaidījām septiņus mazus Ziemassvētku brīnumiņus-trīs brašus puišus un četras meitiņas peciņas!!

Sākšu visu no sākuma-24./25. decembrī, tieši pusnaktī, Tigrai nogāja ūdeņi. Tad jau bija skaidrs, ka ilgi vairs nav jāgaida. Plkst 1:50 piedzima pirmais kucēns-meitiņa. Tigra ir ļoti laba mamma, ar spēcīgi attīstītiem instinktiem. Viņa jau no paša sākuma zināja, kas un kā pareizi ir jādara un tika galā lieliski, gandrīz bez citu palīdzības.

Nākamie mazulīši ar garākiem vai īsākiem starplaikiem sekoja viens otram. Pēc piektā kucēna piedzimšanas Tigra kļuva pavisam mierīga, un mēs nospriedām, ka viss ir beidzies. Taču, mums par lielu pārsteigumu, negaidīti pieteicās vēl viens kucēns un vēl pēc pusstundas mēs sagaidījām pēdējo mazo brašuli! Visi suņuki piedzimstot biji pilni enerģijas, paši elpoja un neatlaidīgi prasījās mammai pie pupa. Septītais puika gan no sākuma neelpoja, bet Tigrucis viņu tik spēcīgi stumdīja un masēja, ka jau pēc īsa brītiņa mazulis atguvās un pievienojās pārējiem brāļiem un māsām pie piena upēm :))

 

Lūk īss rezumē:

1:50 - meitene, 500 gr. zaļa lentīte

2:05 - puika, 560 gr. sarkana lentīte

3:45 - puika, 630 gr. zila lentīte

4:30 - meitene, 550 gr. oranža lentīte

5:10 - meitene, 500 gr. rozā lentīte

5:45 - meitene, 650 gr. dzeltena lentīte

6:15 - puika, 620 gr. violeta lentīte

 

Mūsu mazuļi ir kā jau mazuļi-cits aktīvāks, cits mierīgāks, visiem ir laba apetīte un varen spēcīgs atspēriens :)) Tigra savus bērniņus uzmana un aprūpē ļoti labi, visi tiek samīļoti, sabučoti un izmasēti. Masāža( jeb nolaizīšana no galvas līdz kājām) mazajiem nepavisam nepatīk. Viņi labprātāk pēc sātīgas ieturēšanās pasnaustu, bet te gādīgais mammucis ķeras pie darba. Šādos brīžos atskan tāda ņurdēšana, pīkstēšana un riešana, bet Tigra pretošanos ignorē un godam padara savu darbu :) Kā jau laba mamma, viņa perfekti atšķir neapmierinātu ņurdēšanu no palīgā sauciena, jo, tajos brīžos, kad mēs mazuļus paņemam, lai nosvērtu, vai pavingrotu (par šo kautkad vēlāk), Tigra ir gatava skriet un palīdzēt saviem bērniņiem. 

 

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Sandra (Saturday, 27 December 2008 20:43)

    Liels prieks par mazajiem mastifēniem!:) Lai aug lieli(standarta robežās :D), skaist un veseli! Saimniecei novēlu izturību un tik daudz mīlestības, lai sanāktu visiem ''kunkuļiem''!

free counters